pátek 12. srpna 2016

Po dovolené....

Poslední červencový týden jsme strávili v penzionu Na Hvězdě v Ústí nad Labem. Za týden jsme poznali další kousek naší země, něco pěšky,  něco na kole, taky jsme trochu fotili, ale bohužel jsem fotila víc mobilem a povedlo se mi všechny fotky z mobilu vymazat :-(((

Sobota

po ubytování jsme vyrazili na procházku do centra, vyvezli se lanovkou na Větruši, pokochali se a pěšky jsme se vrátili do penzionu.

V neděli

jsme vyrazili na kole po labské cyklostezce směrem na Děčín. Dojeli jsme do Velkého Března, navštívili jsme malebný zámek a pokračovali směrem na Zubrnice. Po docela slušném stoupání jsme dorazili ke skanzenu, prošli se po vsi a navštívili vodní mlýn. 


a stejnou cestou se vrálili zpět do Ústí. Najeli sme 40km.

Pondělí

opět na kole. Cestou necestou, trochu jsme bloudili kolem Ústí a dojeli jsme do Chlumce a pokračovali již po cyklostezce do Krupky, tam se prošli po náměstí, na Komáří vížku jsme lanovkou nejeli, nebyla zas až taková viditelnost a jeli jsme po další cyklo k jezeru Milada, tam bylo krásné koupání. Najeli jsme celkem 33km.
Úterý

patřilo pěší turistice. Autem jsm edojeli do Hřenska a pak už pokračovali pěšky na Pravčickou bránu a zámeček Sokolí hnízdo.Pokračovali jsme na Mezní Louka - Mezná k soutěskám.a dále jsme pokračovali lodičkou Edmundovo soutěskou

a ještě kousek pěšky do Hřenska. Pěšky jsme nachodili asi 16km.

Středa

 opět na kole po labské cyklostezce jsme dojeli až do Děčína, tam si prohlídli zámek, náměstí, přečkali bouřku v hopodě a v mírném dešti se stejnou cestou vrátili zpět do Ústí. Najeli jsme 61km.

Čtvrtek

jsme věnovali Ústí na kole. Prohlídli jsme si zoo, tam se nám docela líbilo, fotila jsem bohužel mobilem a po prohlídce jsme pokračovali na kole po labské cyklo směrem na Litoměřice, pod hradem Střekov na koupaliště Brná. Tam skvělé koupání v bazénu kousek od Labe. A pátek

patřil lodi a kolu. Na kole jsme dojeli do přístavu v centru Ústí a pokračovali výletní lodí do Litoměřic, tam jsme se prošli, prohlídli si centrum a zpátky jsme jeli na kole po labské cyklo po proudu Labe do Ústí. Na kole jsme najeli 33km.

 
V sobotu

naše dovolená končila,  cestou domů jsme se zastavili v Chomutově a vykoupali se v Kamencovém jezeře.
A teď nám nezbývá nic jiného než chodit do práce a těšit se na  zářijovou dovolenou v teplých krajích.

Žádné komentáře:

Okomentovat